علم و تکنولوژی

آیفون اس ای از حیوانات هم عکس پرتره می گیرد

آیفون اس ای به برنامه ای مجهز خواهد شد که با شناسایی موجوداتی به غیر از انسان ها می تواند از آنها عکس های پرتره و زیبا بگیرد.

2 تیر 1399

عدد 13، جعل سند و خواننده خارج نشین

باید سالی 200 تا 300 میلیارد از استقلال پول دربیاید و هزینه ای برای ایجاد خیریه برای باشگاه تعریف می کنیم، نه اینکه بگوییم باشگاه بدهکار است. الان چشم یک طرفدار ما تخلیه شده و جوانان برای ازدواج یا تحصیل با مشکل روبرو هستند. ما حدود 27 نشست داشتیم و خیلی از...

31 خرداد 1399

وزارت دفاع ماسک های فیلتردار پیشرفته یونی فراوری کرد

متخصصان صنعت دفاعی پیروز شدند برای نخستین بار به فناوری ساخت و فراوری فیلتر های پیشرفته یونی برای ماسک های جدید دست یابند.

13 خرداد 1399

در سال جدید نگاه به ورزش دانش آموزی متفاوت شود

خبرنگاران/خوزستان رییس هیات ورزش دانش آموزی خوزستان با بیان این که دانش آموزان پشتوانه ورزش کشور و استان هستند، گفت: اگر تعامل مطلوب بین آموزش و پرورش و اداره کل ورزش و جوانان خوزستان برقرار شود، می توانیم در سال های آینده شاهد ثمرات خوبی در ورزش استان...

8 خرداد 1399

چگونه بچه هایی شاد داشته باشیم؟

یک کارشناس ارشد روانشناسی درباره نحوه پرورش بچه ها شاد توضیحاتی داد.

6 خرداد 1399
4 خرداد 1399

خبرنگاران صدور 134 پروانه تایید صلاحیت مدیران کنترل کیفیت در لرستان

خرم آباد - خبرنگاران - مدیرکل استاندارد لرستان گفت:134 پروانه تایید صلاحیت مدیران کنترل کیفیت واحدهای تولیدی در استان صادر وتمدید شد.

11 اردیبهشت 1399

شوینده های مناسب برای از بین بردن کرونا

خراسان/ طبق بررسی هایی که تا این لحظه روی ویروس کرونا اجرا شده است، این ویروس را چربی احاطه کرده است و بنابراین برای از بین بردن آن باید از شوینده هایی استفاده کرد که چربی را حل نماید. دراین مطلب به بررسی انواع شوینده های مناسب برای از بین بردن این ویروس...

3 اردیبهشت 1399

خبرنگاران سامانه آموزش مجازی دانشگاه تبریز راه اندازی شد

تبریز- خبرنگاران- معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تبریز با اشاره به بعضی اقدامات و تمهیدات این دانشگاه در زمینه آموزش مجازی گفت: سامانه آموزش مجازی دانشگاه تبریز راه اندازی شد.

2 اردیبهشت 1399

سربلندی گوشی Huawei nova 5T در چالش اجرای بازی های سنگین

گوشی Huawei nova 5T با استفاده از قابلیت های سخت افزاری و نرم افزاری مختلف، با قیمت مناسب، گزینه ای منطقی برای مشتاقان اجرای بازی های موبایلی سطح بالا به حساب می آید.

20 فروردین 1399

ایجاد مرکز اسناد حقوقی کشور در پژوهشگاه قوه قضاییه

رییس پژوهشگاه قوه قضاییه از ایجاد مرکز اسناد حقوقی کشور طی 2 سال آینده در این پژوهشگاه اطلاع داد.

19 فروردین 1399

سواستفاده هکرها از ویروس کرونا برای سرقت اطلاعات افراد

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، هکرها با استفاده از پوشش رسانه ها درباره ویروس کرونا، افراد را اغوا می کنند تا به طور تصادفی یک بدافزار دانلود کنند.

29 اسفند 1398

فرمولاسیون پیروز تولیدکنندگان برتر خراسان جنوبی چیست؟

خبرنگاران/خراسان جنوبی پیشگامان رونق فراوری کشاورزی خراسان جنوبی در سطح ملی برای سومین سال پیاپی توانستند با بهره گیری از اصول علمی و نیروها و توان بومی با وجود محدودیت ها رتبه دوم را کسب نمایند.

18 اسفند 1398

63 درصد مراجعه کنندگان به مراکز مشاوره ازدواج، مجردند

مدیرکل برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش گفت: در 6 ماهه اول امسال بیش از 65 هزار نفر به این مراکز مراجعه نموده اند که از این تعداد 63 درصد را افراد مجرد تشکیل می دهند.

11 اسفند 1398

آنالیز فنی محصول جدید کیا

کلاس کراس اوور ها کلاسی پیچیده و مرموز است. درحالی که بسیاری از خودرو ها از نظر قیمت، ابعاد و سایر فاکتور ها را می توان در این کلاس واقع شده است، اما بعضی خودرو ها چیزی بیشتر از هاچبک های قدبلند نیستند.

9 اسفند 1398

اسامی دانش آموختگان جانباخته دانشگاه تهران در حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی منتشر شد

دانشگاه تهران ضمن اعلام پیغام تسلیت، اسامی دانش آموختگان جانباخته این دانشگاه در حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی را منتشر کرد.

9 اسفند 1398

پرنده ای که برای پرواز با آن باید لباس فضانوردی داشت! (

هنگام پرواز، ساختار و سیستمی که درون لباس ایجاد شده 100 درصد اکسیژن لازم رابرای تمام پرواز حتی هنگام خروج اضطراری تامین می نماید. که این شرایط از وقوع مشکل اول یعنی هیپوکسی در ارتفاع پروازی بالا جلوگیری می نماید.

6 اسفند 1398

گوگل به دوربین های امنیتی شیائومی اجازه دسترسی نمی دهد

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، دوربین های امنیتی ساخت شرکت چینی شیائومی اجازه دسترسی به دستیار هوشمند گوگل را ندارند.

5 اسفند 1398

شرکت تحلیل آماری اپلیکیشن ها -Apptopia- منتشر کرد: 100 اپلیکیشن محبوب جهان در سال 2019

فکر می کنید که در سال 2019 چه اپلیکیشن هایی در رده های مختلف محبوب بودند و بیشتر دانلود شدند.

1 اسفند 1398

احمدی: داشتن نظام رتبه بندی ملی یکی از ضروریات است ، وزارت علوم به دنبال یافتن یک متولی کاربلد

رییس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور با ضروری دانست داشتن یک نظام رتبه بندی ملی گفت: هنوز متولی این امر از سوی وزارت علوم معین نشده است.

26 بهمن 1398
تعداد: (30)