چرا مردم ایران مدام در صف می ایستند؟

به گزارش وبلاگ چمستان، وحید حسینی نامی کارگردان مستند صف تأکید کرد این مستند یک روایت غیررسمی از تاریخ ایران به وسیله صف است.

چرا مردم ایران مدام در صف می ایستند؟

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ چمستان، وحید حسینی نامی کارگردان فیلم کوتاه و سرپرست گروه کارگردانی فیلم سینمایی پوست درباره جدیدترین فعالیت های خود گفت: در حال حاضر مشغول تدوین مستند صف به کارگردانی خودم هستم که این فیلم 30 دقیقه ای به تهیه کنندگی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مراحل خاتمهی فنی را سپری می کند.

وی افزود: این فیلم همانطور که از نامش پیداست درباره موضوع صف در ایران و درواقع یک روایت غیررسمی از تاریخ ایران به وسیله صف است که نشان می دهد ما در ادوار مختلف چرا در صف ایستاده ایم. البته ما این کار را به گونه ای در کل به جز هم انجام دادیم یعنی به واسطه اشیا بخشی از تاریخ را بازنمایی کردیم.

حسینی نامی اظهار کرد: به طور کلی ما یک تاریخ رسمی داریم که بر اساس کتاب ها و اوراق روایت می شود و یک تاریخ غیررسمی که به برخی از نظریه پردازان به آن معتقدند و گفته اند برای بررسی و مشاهده برخی موضوعات باید به سراغ این تاریخ غیررسمی برویم از همین رو صف یکی از مصادیق این امر در ایران است البته ما در صف فقط به بررسی این امر در ایران نپرداخته ایم بلکه نگاهی جهانی داشته ایم که چه بر سر ما گذشته است.

به گفته وی، مراحل فنی این فیلم تا آخر تعطیلات نوروز به طول می انجامد و اواخر فروردین ماه آماده نمایش می شود.

کارگردان جز به کل در بخش دیگر از صحبت هایش درباره دیگر فعالیت هایش بیان کرد: در نظر داریم سال آینده به اتفاق برادرم نوید فیلم کوتاه 15 دقیقه ای بی دست را به تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران جلوی دوربین ببریم.

وی در خاتمه درباره فیلم سینمایی پوست به کارگردانی بهرام و بهمن ارک توضیح داد: این فیلم پروانه نمایش دریافت کرده و پخش کننده مشغول انجام کارهای این فیلم برای حضورهای جهانی است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "چرا مردم ایران مدام در صف می ایستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا مردم ایران مدام در صف می ایستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید