مرکل درباره شرایط ناوالنی با پوتین مصاحبه کرد

به گزارش وبلاگ چمستان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان امروز پنجشنبه در گفتگویی تلفنی درباره الکسی ناوالنی رایزنی کردند.

مرکل درباره شرایط ناوالنی با پوتین مصاحبه کرد

دفتر ریاست جمهوری روسیه (کرملین) با صدور بیانیه ای در این خصوص اعلام نمود: صدراعظم آلمان اعلام نمود که در این رایزنی تلفنی برای تبادل نظر درباره شرایط ناوالنی تمایل دارد.

به گزارش وبلاگ چمستان، رابطه مسکو-بروکسل در پی موضع گیری جانبدارانه کشورهای غربی در قبال پرونده آلکسی ناوالنی وبلاگ نویس منتقد روس، بیش از پیش تیره شده است.

سفر 2 روزه جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که در بازه زمانی 4 تا 6 فوریه (16 تا 18 بهمن) انجام شد؛ نقطه اوج این تنش ها بود.

او آن طور که خودش می گوید در خاتمه نشست خبری با سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه، به وسیله رسانه های اجتماعی در جریان اخراج سه دیپلمات اروپایی از روسیه نهاده شد که جُرمشان تحریک مردم روسیه و مشارکت در تظاهرات های ضد دولتی بود.

ظاهراً اتحادیه اروپا همزمانی اخراج دیپلمات ها و سفر بورل را نوعی هشدار و بی احترامی تلقی کرد و در مقام انتقام جویی برآمد چراکه اندکی بعد، چهار مقام روس به دلیل ارتباط با پرونده ناوالنی تحریم شدند، حال آن که تهدیدهایی هم مبنی بر اعمال تحریم های بیشتر مطرح شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مرکل درباره شرایط ناوالنی با پوتین مصاحبه کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکل درباره شرایط ناوالنی با پوتین مصاحبه کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید