مدل یادگیری ماشینی جدید مایکروسافت حملات اسپری پسورد را شناسایی می نماید

به گزارش وبلاگ چمستان، مایکروسافت به تازگی از توسعه یک الگوریتم جدید مبتنی بر یادگیری ماشینی خبر داده که می تواند حملات اسپری پسورد را با عملکرد بسیار بهتری نسبت به مکانیزم قبلی خود شناسایی کند.

مدل یادگیری ماشینی جدید مایکروسافت حملات اسپری پسورد را شناسایی می نماید

به گزارش وبلاگ چمستان به نقل از دیجیاتو، مایکروسافت در هفته های گذشته به عنوان بخشی از کوشش های خود برای ماه آگاهی از امنیت سایبری ملی یا NCSAM، دست به اقدامات مختلفی زده است. این کمپانی ابزارهای جدیدی را برای ارتقا آگاهی از امنیت سایبری معرفی نموده که برای مثال می توان به استقرار مرکز Zero Trust و ماتریس تهدید یادگیری ماشینی خصمانه و همچنین نابودی 94 درصد زیرساخت شبکه Trickbot اشاره نمود.

حالا این کمپانی از یک الگوریتم جدید رونمایی نموده که می تواند حملات اسپری پسورد را تشخیص دهد و عملکرد بسیار بهتری در مقایسه با مکانیزم قبلی خود دارد. اسپری پسورد نوعی حمله تهاجمی و رایج در دنیای حملات سایبری محسوب می گردد که فرد مهاجم با استفاده از هزاران آدرس آی پی، اغلب بات نت و با چند پسورد رایج بجای شمار بالایی پسورد به هدف حمله می نماید.

شناسایی این نوع حملات بسیار سخت است چرا که به گونه ای رفتار می نماید که سیستم چندین بار عدم ورود پیروز به حساب را جزو یک الگوی عادی درنظر می گیرد و توجهی به آن نمی نماید. بنابراین اگر به این موضوع پی ببرید که یک هش در چندین حساب کار نمی نماید، می توانید این نوع حمله را تشخیص دهید.

در گذشته مایکروسافت برای مقابله با حمله اسپری یک مکانیزم اکتشاف یا هیوریستیک توسعه داده بود که نقص اصلی سیستم در ترافیک جهانی را تحت نظر قرار می داد و به سازمان ها هشدار می داد. حالا این کمپانی این مکانیزم را با آموزش یک الگوریتم یادگیری ماشینی تحت نظارت جدید بهبود داده که از ویژگی هایی مانند سابقه آی پی، ویژگی های ناشناخته ورود به سیستم و سایر موارد برای تشخیص حمله اسپری پسورد استفاده می نماید.

این الگوریتم در مقایسه با گذشته تا دو برابر حساب بیشتری را تشخیص می دهد و دارای دقت 98 درصد است، بنابراین اگر این مدل ادعا کند که یک حساب قربانی حمله اسپری پسورد شده، در سایر حساب های مشابه نیز چنین موضوعی درست است. این مدل جدید در آینده نزدیک در دسترس مشتریان Azure AD Identity Protection قرار می گیرد.

منبع: جام جم آنلاین

به "مدل یادگیری ماشینی جدید مایکروسافت حملات اسپری پسورد را شناسایی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدل یادگیری ماشینی جدید مایکروسافت حملات اسپری پسورد را شناسایی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید