رنگین پوستان آمریکا قربانی اصلی کرونا هستند

به گزارش وبلاگ چمستان، ایندیپندنت در گزارشی نوشت: رنگین پوستان در آمریکا شمار قابل توجهی از مبتلایان و قربانیان کرونا را تشکیل می دهند و لوری لایت فوت شهردار شیکاگو گزارش ها را درباره اینکه سیاه پوستان 70 درصد قربانیان کرونا را در این شهر تشکیل می دهند، هولناک خوانده است.

رنگین پوستان آمریکا قربانی اصلی کرونا هستند

بی بی سی نیز در گزارشی می نویسد: آمارهای مقامات بهداشتی شهر شیکاگو حاکی از آن است که ویروس کرونا جان تعداد قابل توجهی از ساکنان محلات آمریکایی های آفریقایی تبار در شهر شیکاگوی آمریکا را در مقایسه با سفیدپوستان این شهر آمریکا می گیرد. بنابر آمار رسمی، سیاه پوستان شهر شیکاگو نیمی از مبتلایان به ویروس کرونا را تشکیل می دهند و بیش از 70 درصد کسانی که بر اثر ابتلاء به این ویروس جان خود را از دست داده اند از میان این جمعیت بوده اند. این در حالی است که سیاه پوستان تنها 30 درصد کل جمعیت این شهر آمریکا را تشکیل می دهند.

بی بی سی در ادامه می افزاید: سایر شهرهای آمریکا که درصد زیادی از جمعیت آنها را آمریکایی های آفریقایی تبار تشکیل می دهند عبارتند از دیترویت، میلواکی، نیواورلئانز و نیویورک که به کانون ابتلاء به ویروس کرونا تبدیل شده اند. تا به امروز در حدود 370 هزار مورد مبتلا به این ویروس از ایالات متحده شناسایی شده و 11 هزار مورد فوت گزارش شده است.

بی بی سی همچنین در ادامه به نقل از شهردار شیکاگو می نویسد: میزان قابل توجه آمار جان باختگان در میان جمعیت سیاه پوستان نسبت به سفیدپوستان نشان می دهد میزان ابتلاء به دیابت، بیماری قلبی و تنفسی به عنوان بیماری های زمینه ای به میزان بسیاری زیادی در این جمعیت بیشتر و به همین نسبت میزان دسترسی به پزشک و امکانات بهداشتی کمتر است. آنها به غذای مناسب و راه های مناسب نیز دسترسی ندارند.

آمریکا از نظر موارد ابتلاء به کووید 19 بیشترین آمار را در دنیا به خود اختصاص داده به طوری که هم اکنون 367 هزار نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

از نظر آمار فوتی های ناشی از این بیماری نیز، آمریکا جایگاه سوم را در دنیا به خود اخصاص داده است و تا به امروز بیش از 10 هزار نفر در این کشور قربانی شده اند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نیز می گوید مردم این کشور به ویژه در ایالات نیویورک و نیوجرسی، هفته دشواری را پیش رو دارند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "رنگین پوستان آمریکا قربانی اصلی کرونا هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رنگین پوستان آمریکا قربانی اصلی کرونا هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید