اسماعیلی: اظهارات رئیس پلیس تهران دقیق نبود ، رحیمی: آزادسازی زندانیان جرایم را افزایش داده است

به گزارش وبلاگ چمستان، چندی پیش رئیس پلیس تهران گفت: بحث آزادسازی زندانیان زحمت ما را مضاعف کرد و در ایام نوروز وقوع سرقت قدری بالا می رود. که منجر به انتقاد سخنگوی قوه قضائیه نسبت به این اظهارات شد.

اسماعیلی: اظهارات رئیس پلیس تهران دقیق نبود ، رحیمی: آزادسازی زندانیان جرایم را افزایش داده است

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ چمستان؛ سردار رحیمی در برنامه تلویزیونی درباره آزادی برخی زندانیان و نگرانی های موجود مبنی بر عدم تکرار جرم توسط آنها، اظهار کرد: نیروی انتظامی علاوه بر فعالیت دوشادوش در کنار تمام بخشها، کادر درمانی و وزارت بهداشت برای مقابله با ویروس کرونا، طرح نوروزی خود را نیز انجام می دهد.

رئیس پلیس تهران بزرگ با بیان اینکه در ایام نوروز وقوع سرقت قدری بالا می رود، گفت: بحث آزادسازی زندانیان زحمت ما را مضاعف کرد البته هماهنگی خوبی با دستگاه قضائی داریم و اسامی تمام زندانیان آزادشده به پلیس داده شده است.

وی شرح داد: زندانیان آزاد شده توسط پلیس پیشگیری، کلانتری ها، پلیس آگاهی و امنیت کنترل می شوند البته برخی جرائم و سرقت ها در این مدت قدری افزایش پیدا کرده، اما اقدام قوه قضائیه بر بها دادن به جان یک مجرم محکوم شده را ارج می نهیم و ما نیز باید بیشتر تلاش کنیم.

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

روز سه شنبه، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه در بیست و سومین نشست خبری خود در پاسخ به اظهارات رئیس پلیس تهران، گفت: فرمایش این عزیزمان فرمایش صحیحی نبود و یک تحلیل و برداشت بود نه بررسی دقیق، در 45 روزه اخیر در اسفندماه و 15 روز فروردین امار سرقت ها کاهش داشته است.

سخنگوی قوه قضائیه در ادامه افزود: اینکه گفته شد در این سرقت ها تعداد زیادی توسط زندانیانی که به مرخصی رفته اند انجام شده چنین موضوعی نبود، عدد دستگیری های این ایام نسبت به ایام مشابه کمتر است، دربین دستگیر شدگان که مرتبط با استان تهران بود افرادی بودند که سابقه داشتند، اما نه جزء کسانی که در مرخصی باشند، کسی بودکه محکومیتش به اتمام رسیده و ازاد شده است.

اسماعیلی در انتها اظهار کرد: در تمامی افرادی که بررسی کردیم عدد درشتی بود که بعد به 40 نفر تقلیل پیدا کرد و بررسی کردیم درتهران از زندانیانی که در مرخصی بودند فقط یک بازداشت مجدد داشتیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "اسماعیلی: اظهارات رئیس پلیس تهران دقیق نبود ، رحیمی: آزادسازی زندانیان جرایم را افزایش داده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسماعیلی: اظهارات رئیس پلیس تهران دقیق نبود ، رحیمی: آزادسازی زندانیان جرایم را افزایش داده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید