گوگل اطلاعات پزشکی میلیونها کاربر را سرقت کرد؟

به گزارش وبلاگ چمستان، به نظر می رسد شرکت گوگل از اعتماد کاربران خود سوء استفاده کرده و در قالب یک پروژه سلامتی اطلاعات کاربران را سرقت کرده است. اطلاعاتی شخصی که اکنون در خطر افشا قرار دارند.

گوگل اطلاعات پزشکی میلیونها کاربر را سرقت کرد؟

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، شرکت گوگل در پروژه نایتینگل، اطلاعات میلیون ها کاربر آمریکایی را به صورت کامل در دسترس عموم قرار داده است.

این شرکت در حفاظت از اطلاعات محرمانه کاربران خود به شدت ضعیف عمل کرده و به نوعی اجازه داده اطلاعات کاربران سرقت شود. این اطلاعات شده شامل تاریخچه درمان و اطلاعات کامل شخصی بیماران است. مدیر راهکارها و محصولات شرکت گوگل؛طارق شوکت در این خصوص می گوید: تمامی فعالیت های گوگل در زمینه این صنایع، تحت نظارت دستورالعمل های مرجع قرار دارند و راهکارها، رویکردها و امنیت داده ها و مصرف داده را نیز شامل می شود.

پروژه ناینتینگل یک پروژه به اشتراک گذاری داده است که در 21 ایالت توسط گوگل و Ascension ؛ به عنوان بزرگترین سیستم مراقبت های بهداشتی کاتولیک در ایالات متحده اجرایی شد. این پروژه شامل اطلاعات ا 2600 بیمارستان ، مطب پزشکان و سایر مراکز مرتبط تشکیل شده است. این پروژه به گوگل اجازه می دهد تا به ده ها میلیون پرونده بیمار برای پردازش و سوء استفاده تجاری دسترسی پیدا کند.

اشتراک اطلاعات Ascension با گوگل، سوابق الکترونیکی کامل سلامت را در بر می گیرد و شامل اسامی بیماران ، تاریخ تولد ، تشخیص پزشک ، نتایج آزمایشگاه و سوابق بستری می شود. افزون بر این در اشتراک داده های آدرس بیماران ، اعضای خانواده ، آلرژی ، واکسیناسیون ، اسکن رادیولوژی ، داروها و شرایط پزشکی درج شده است.

در نوامبر سال 2019 ، وزارت بهداشت ، درمان و خدمات انسانی آمریکا (HHS) تحقیق درباره مشارکت گوگل با Ascension را آغاز کرد. این تحقیقات توسط دفتر حقوق مدنی HHS به سرپرستی راجر سورینو انجام می شود.

منبع: انتخاب

به "گوگل اطلاعات پزشکی میلیونها کاربر را سرقت کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل اطلاعات پزشکی میلیونها کاربر را سرقت کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید