کشف سنگ نگاره ای که 2 هزار سال عمر دارد

به گزارش وبلاگ چمستان، این سنگ نگاره که اکنون یک اثر تاریخی ایالات متحده امریکاست، یکی از بزرگترین مجموعه های سنگ نگاره هاست که از جاده منتهی به پارک ملی Canyonlands به راحتی قابل دسترسی است.

کشف سنگ نگاره ای که 2 هزار سال عمر دارد

این سنگ فوت مربعی با قدمت هزار ساله خود، با نقاشی، طرح ها و نوشته هایی پوشانده شده که زندگی روزمره در آن دوره را به نمایش درمی آورد و به وسیله فرهنگ های مختلفی همانند Anasazi، Fremont، Navajo و Pueblo خلق شده است.

از دوران باستان در سراسر جنوب غربی امریکا سنگ نگاره های مختلفی وجود داشته که زندگی روزمره بر روی آن ها به تصویر کشیده شده و اگثر آن ها یک داستان خاصی را روایت می نمایند. نقاشی های حکاکی شده در این سنگ نگاره از قدمت و ارزش بسیار بالایی نسبت به سایر سنگ نگاره های مشابه برخوردار است که توجه باستان شناسان را به سوی خود جلب نموده است.

هر کدام از نقاشی ها و حکاکی ها در این سنگ نگاره سرنخ هایی از فرهنگ های آن موقع هستند که به زیبایی به تصویر کشیده شده اند و برای هر تاریخ شناس و باستان شناسی اهمیت بالایی دارند. در این سنگ نگاره بیش از نقاشی حک شده که نمایشی از گوزن، بوفالو، گیاه سیاه و بعلاوه سوارکارانی بر روی اسب های مختلف را می توان در آن مشاهده کرد.

این در حالی است که تغییر رنگ نقاشی ها بر روی این سنگ نگاره نشان از تاریخ حک شدن آن ها دارد که البته شاید دقیق نتوان تشخیص داد، اما تاریخ حدودی آن ها از سوی باستان شناسان قابل شناسایی است.

در واقع لاک کویر یک رسوب آهن منگنز تیره است که در اثر بارندگی و باکتری در سطح سنگ جمع می گردد. وقتی خراشیده شد، سنگ سبک تری را در زیر نشان می دهد و فضای مثبت و منفی را برای نقاشی ها ایجاد می نماید.

منبع: گردشبان

به "کشف سنگ نگاره ای که 2 هزار سال عمر دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف سنگ نگاره ای که 2 هزار سال عمر دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید