ممنوع السفر بودن کرونایی ها و برخورد با متخلفان

به گزارش وبلاگ چمستان، مدیرعامل شرکت راه آهن گفت: افراد مبتلا به ویروس کرونا و آن هایی که دارای علائم مشکوک هستند براساس مصوبات ابلاغیه ستاد ملی مقابله با کرونا نمی توانند سفر نمایند و با متخلفان در سطوح مختلف از کارمندان تا مسافران که بیماری شان را پنهان نمایند برخورد می گردد.

ممنوع السفر بودن کرونایی ها و برخورد با متخلفان

سعید رسولی در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: سلامت مردم برای راه آهن خط قرمز است و بر این اساس و با توجه به مصوبات ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا در عملیات غربالگری و تب سنجی که با همکاری اورژانس و تیم پزشکی انجام می گردد اگر مسافری علائم کرونا را داشته باشد نمی تواند به هیچ وجه از راه آهن برای سفر خود استفاده کند و ممنوع السفر است.

وی اضافه کرد: به تمامی زیربخش های راه آهن دستور داده ایم که حتی اگر در حین راستا متوجه بیماری شخصی شدند در اولین ایستگاه با همکاری اورژانس او را تحویل کادر درمانی دهند و این کار با نظارت راه آهن در حال اجرا است. همچنین اگر کارکنان راه آهن در زیربخش های مختلف بیماری خود را کتمان نمایند و متوجه آن شویم برخورد قانونی لازم در چارچوب مقررات و ابلاغیه های اجرا شده صورت می گیرد و در این زمینه با هیچ شخصی تعارف نداریم چرا که سلامت جامعه و مردم برای ما از همه چیز مهم تر است.

مدیرعامل شرکت راه آهن اظهار کرد: پروتکل های بهداشتی در مجموعه راه آهن براساس مصوبات ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا اجرا می گردد و غربالگری، ضدعفونی کردن تمامی معابر و سطوح تماس، تب سنجی مسافران و همه ورودی و خروجی های امکان مرتبط با راه آهن، پلمپ کردن کوپه ها قبل از مسافرگیری و... از جمله این پروتکل ها هستند که با دقت و سخت گیری بسیار این پروتکل ها اجرایی می گردد.

رسولی گفت: تا به امروز هیچ گونه گزارشی مبنی بر تخلف و تخطی از این مصوبات و پروتکل ها نداشته ایم اما از سویی بازرسی های مختلفی داریم و اگر تخلفی صورت گیرد و آن را مشاهده کنیم در چارچوب قوانین و مقررات با متخلفان برخورد می کنیم و اگر مردم در هر یک از مراحل مختلف شکایتی در این حوزه داشتند می توانند با سامانه 5149 صدای مسافر راه آهن تماس بگیرند تا در سریع ترین زمان ممکن به شکایت آن ها رسیدگی گردد.

منبع: فرارو

به "ممنوع السفر بودن کرونایی ها و برخورد با متخلفان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوع السفر بودن کرونایی ها و برخورد با متخلفان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید