شمخانی: ویروس تحریم و بدعهدی، بیش از کرونا امنیت بین المللی را تهدید می نماید

به گزارش وبلاگ چمستان، دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه ویروس تحریم و بدعهدی، بیش از کرونا امنیت بین المللی را تهدید می نماید، گفت: ادعای آمریکا برای آمادگی یاری به ایران تنها با عمل به تعهدات قانونی این کشور ذیل برجام قابل راستی آزمایی است.

شمخانی: ویروس تحریم و بدعهدی، بیش از کرونا امنیت بین المللی را تهدید می نماید

به گزارش گروه سیاست خارجی وبلاگ چمستان، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران امروز (شنبه) در صفحه توئیترش نوشت: ویروس تحریم و بدعهدی، بیش از کرونا امنیت بین المللی را تهدید می نماید.

وی اضافه کرد: ادعای آمریکا برای آمادگی یاری به ایران تنها با عمل به تعهدات قانونی این کشور ذیل برجام قابل راستی آزمایی است.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نهم اسفند ماه نیز در پاسخ به ادعای مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا برای یاری به ایران در خصوص ویروس کرونا و قبل از آنکه به ایران اعلام گردد در رسانه ها اعلام و روی آن تبلیغات وسیع انجام شد را یک حرکت تبلیغاتی و ریاکارانه خواند که با اغراض سیاسی و به منظور فریب افکار عمومی جهانیان انجام شده است. (اینجا بخوانید)

دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران ششم اسفند ماه نیز در توئیتی نوشته بود: قرار است راهبرد ⁧‫فشار حداکثری‬⁩ بر ایران با کلیدواژه ⁧‫کرونا‬⁩ تکمیل گردد.فشار روانی به کشورها برای بستن مرزهای زمینی و هوایی و دروغ پردازی در خصوص پنهانکاری ایران نقشه راه جدید است.

شمخانی پیش از این نیز در واکنش به اظهارات مداخله جویانه پامپئو وزیر خارجه آمریکا درباره آمار مبتلایان به کرونا در ایران و اینکه ممکن است ایران جزییاتی را درباره شیوع این ویروس پنهان نموده باشد ، در صفحه توئیترش نوشته بود: ابراز نگرانی پامپئو از آنچه پنهان کاری ⁧‫ایران‬⁩ درباره ⁧‫کرونا‬⁩ می خواند، در حالی است که هنوز هیچ خبر دقیقی درباره حقیقت ⁧‫عین الاسد‬⁩، هواپیمای جاسوسی در افغانستان، کشته های سال جاری آنفولانزا در آمریکا و... از سوی کاخ سفید منتشر نشده است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "شمخانی: ویروس تحریم و بدعهدی، بیش از کرونا امنیت بین المللی را تهدید می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمخانی: ویروس تحریم و بدعهدی، بیش از کرونا امنیت بین المللی را تهدید می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید