زلزله الازیغ ترکیه در قاب تصویر

به گزارش وبلاگ چمستان، در زلزله جمعه شب الازیغ ترکیه تا به امروز 35 جان باخته و 1607 نفر مجروح شده اند.

زلزله الازیغ ترکیه در قاب تصویر

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ چمستان، جمعه شب زلزله ای به قدرت 6.8 ریشتر در الازیغ ترکیه روی داد که منجر به جان باختن 35 نفر و مجروح شدن 1607 نفر تا این لحظه شده است.

از دو روز پیش تا به امروز 599 پس لرزه نیز در این منطقه رخ داده که باعث شده مردم الازیغ شبها را در خیابان، ماشین ها و سالن هایی که از سوی دولت برای آنها در نظر گرفته شده سپری کنند.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه نیز ظهر دیروز به الازیغ رفته و ضمن حضور در مراسم نماز کشته شدگان، از نزدیک در جریان امداد رسانی قرار گرفت.

مدیریت مرکز حوادث اضطراری ترکیه آفاد بیان نمود که این نیروها 45 نفر را از زیر آوار نجات داده و همچنین 1547 نفر از زلزله زدگان را برای انجام امور درمانی به بیمارستان منتقل و 9 هزار و 233 چادر ارسالی به منطقه را میان زلزله زدگان توزیع کردند.

بنا به برآوردهای اولیه 76 ساختمان تخریب شده، 642 ساختمان به شدت آسیب دیده و به 425 بنای دیگر نیز خسارت کم یا متوسط وارد شده است.

به گزارش آفاد 3 هزار و 433 نیروی امداد و نجات در منطقه زلزله زده حضور دارند و تا به امروز 17 هزار وعده غذای گرم، 5 هزار صبحانه، 7 هزار سوپ، 1251 تخته پتو، 1211 بخاری، 23 چادر و 286 تشک میان زلزله زدگان توزیع شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "زلزله الازیغ ترکیه در قاب تصویر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زلزله الازیغ ترکیه در قاب تصویر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید