برطرف فیلتر تلگرام تکذیب شد

به گزارش وبلاگ چمستان، امروز در رسانه ها و شبکه های اجتماعی خبر برطرف فیلتر دست به دست می گردد. اما این شایعه از کجا نشأت گرفت؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت که محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز دوشنبه 18 آذرماه درهمایش تهران هوشمند از یک سورپرایز ویژه اطلاع داد.

برطرف فیلتر تلگرام تکذیب شد

آذری جهرمی در سرانجام سخنرانی اش در این همایش خطاب به حاضران گفت: یک خبر و سورپرایز ویژه دارم اما الان این خبر را به شما نمی دهم و باید تا پنجشنبه منتظر بمانید، چرا که می خواهم این خبر را در شبکه های اجتماعی اطلاع رسانی کنم. وقتی وزیر این خبر سورپرایز را اعلام نمود در پی آن حدس های رسانه ها و کاربران آغاز شد و شدت یافت تا اینکه بعضی رسانه ها

اعلام نمودند که محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات می خواهد تلگرام را برطرف فیلتر کند چون هفته گذشته شورای عالی فضای مجازی کشور جلسه کارشناسی در مورد برطرف فیلتر تلگرام برگزار نموده و حتماً این خبر ویژه اوست. این درحالی است که وزارت ارتباطات در فیلتر تلگرام نقشی نداشته است که حالا بخواهد آن را برطرف فیلتر کند. دستور فیلتر تلگرام را یک قاضی از قوه قضائیه صادر کرد و این نشان می دهد که فیلتر شبکه اجتماعی همچون تلگرام خارج از حیطه اختیارات وزیر ارتباطات است. از سوی دیگر کارگروهی به نام کارگروه مشخص مصادیق محتوای مجرمانه نیز وجود دارد که دارای 12 عضو (متشکل از دادستان کل کشور، رئیس سازمان صدا و سیما، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، فرمانده نیروی انتظامی، دو نماینده مجلس و 6 وزیر؛ دادگستری، ارتباطات و فناوری اطلاعات، علوم تحقیقات و فناوری، آموزش و پرورش، اطلاعات و فرهنگ و ارشاد اسلامی) است و باید موضوع فیلتر هر شبکه یا سایتی در این کارگروه مطرح و تصمیم گیری گردد از آنجایی که دولت و نماینده ها مخالف فیلتر هستند معمولاً فیلترینگ در این کمیته رأی نمی آورد از این رو به راه های دیگری برای فیلتر متوسل می شوند. لازم به ذکر است به همین دلیل مرکز ملی فضای مجازی نیز خبر برطرف فیلتر تلگرام را شایعه دانست و آن را با این شرح تکذیب کرد: هفته گذشته شورای عالی فضای مجازی کشور هیچ جلسه کارشناسی در مورد برطرف فیلتر تلگرام برگزار ننموده و تصمیم گیری دراین خصوص دراین شورا صحت نداشته و صراحتاً تکذیب می گردد.

منبع: ایران آنلاین

به "برطرف فیلتر تلگرام تکذیب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برطرف فیلتر تلگرام تکذیب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید