رافائل گروسی رسماً مدیرکل آژانس شد

به گزارش وبلاگ چمستان، رافائل گروسی، امروز در جلسه ویژه کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی، بعنوان مدیرکل جدید آژانس برای یک دوره چهارساله مورد تأیید نهاده شد.

رافائل گروسی رسماً مدیرکل آژانس شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ چمستان، رافائل گروسی در جلسه ویژه کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی بعنوان مدیرکل جدید آژانس برای یک دوره چهارساله مورد تأیید نهاده شد.

گروسی پس از تأیید در جلسه امروز (دوشنبه) آژانس بین المللی انرژی اتمی، بعنوان مدیرکل جدید آژانس سوگند یاد کرد.

این دیپلمات آرژانتینی از روز سوم دسامبر (12 آذرماه) رسماً کار خود را بعنوان ششمین مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی از شروع بنیانگذاری این سازمان در سال 1957 تاکنون، شروع می نماید.

رافائل گروسی در جلسه ویژه کنفرانس عمومی آژانس بعد از انتصاب رسمی بعنوان مدیرکل جدید این سازمان گفت: آژانس یک نهاد قدرتمند با یک مأموریت منحصر به فرد است و من می خواهم اطمینان دهم که این نهاد، با تمام توان خدمت رسانی می نماید.

وی ادامه داد: عملکرد های ما حوزه های بسیار متنوعی را پوشش می دهد که شامل دارو، کشاورزی، انرژی، تغییرات اقلیمی و عدم اشاعه تسلیحات هسته ای می گردد. فعالیت های آژانس برای تمامی کشور های عضو و شهروندان آن ها حائز اهمیت است.

گروسی، 58 ساله، پیش از این در بین سال های 2013 تا 2019 بعنوان سفیر آرژانتین در اتبریس و نماینده این کشور در آژانس بین المللی انرژی اتمی و دیگر سازمان های بین المللی مستقر در وین فعالیت داشت.

وی در سخنرانی خود تأکید کرد: آژانس امروز بیش از هر زمانی اهمیت پیدا نموده است. مدیریت من بر چالشَهای فعلی همچون ممانعت از گسترش سلاح های هسته ای، تقویت رشد و مقابله با تغییرات اقلیمی متمرکز خواهد بود. برای رسیدن به این اهداف، ما کوشش های را بیشتر می کنیم و راه های جدید و خلاقانه ای برای تقویت مدیریت آژانس کشف خواهیم کرد.

گروسی هم اکنون جانشین، یوکیا آمانو مدیرکل ژاپنی پیشین آژانس می گردد که در 18 ژوئیه 2019 (27 تیرماه) درگذشت. آمانو در سال 2009 بعنوان مدیرکل آژانس منصوب شد. پیش از او، محمد البرادعی از مصر، مدیریت آژانس را برعهده داشت که در بین سال های 1997 تا 2009، این سمت را برعهده داشت.

هانس بلیکس از سوئد در بین سال های 1981 تا 1997، سیگوارد اکلوند از سوئد در بین سال های 1961 تا 1981 و استرلینگ کول از ایالات متحده آمریکا و د. ر. بین سال های 1957 تا 1961، ریاست آژانس بین المللی انرژی اتمی را برعهده داشتند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "رافائل گروسی رسماً مدیرکل آژانس شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رافائل گروسی رسماً مدیرکل آژانس شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید