خبرنگاران وزیر امورخارجه انگلیس از احتمال ابتلا به کرونا جان سالم به در برد

به گزارش وبلاگ چمستان، لندن - خبرنگاران - یک سخنگوی وزارت امور خارجه انگلیس بامداد یکشنبه گفت که دومینیک راب هفته گذشته پس از احساس کسالت، طبق دستورالعمل سازمان ملی بهداشت آزمایش کرونا داد و خودش را قرنطینه کرد؛ اما نتیجه آزمایش منفی گزارش شد.

خبرنگاران وزیر امورخارجه انگلیس از احتمال ابتلا به کرونا جان سالم به در برد

سخنگوی وزارت امورخارجه انگلیس اشاره ای به زمان این موضوع نکرد و افزود؛ راب پس از اعلام نتیجه آزمایش، بلافاصله کار خود را از سر گرفت. تاخیر در امر اطلاع رسانی نشان می دهد که مقام های انگلیسی از تشدید سایه وحشت در جامعه به شدت نگران هستند.

ظرف 24 ساعت گذشته هفت مورد جدید در انگلیس به بیماری کرونا مبتلا شده که برای اولین بار منشاء یکی از بیماران در داخل کشور بوده است. مقام های وزارت بهداشت همچنین به دنبال شناسایی منشاء یکی دیگر از بیماران هستند که تا به امروز به سرنخی نرسیده اند.

به گزارش وزارت بهداشت انگلیس تا به امروز 23 نفر به ویروس کرونا در این کشور مبتلا شده اند که به غیر از مورد آخر، منشاء ابتلای مابقی خارج از کشور بوده است.

عالی ترین مقام پزشکی انگلیس می گوید که مساله انتقال ویروس در داخل این کشور اجتناب ناپذیر است و بحث بر سر زمان است.

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس برای مقابله با ویروس کرونا دستور تشکیل اتاق جنگ را صادر کرده که در آن علاوه بر اعضای دولت، کارشناسان علوم پزشکی نیز باید شرکت کنند.

بر اساس این گزارش، اگر شرایط به حالت اپیدمی برسد قوانین فوق العاده ای به اجرا گذاشته خواهد شد که جزئیات آن قرار است طی روزهای آینده منتشر شود.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران وزیر امورخارجه انگلیس از احتمال ابتلا به کرونا جان سالم به در برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران وزیر امورخارجه انگلیس از احتمال ابتلا به کرونا جان سالم به در برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید