خبرنگاران آمریکا مواضع بعضی نیروهایش را در عراق تغییر می دهد

به گزارش وبلاگ چمستان، تهران- خبرنگاران- رسانه های آمریکایی گزارش دادند : ارتش ایالات متحده در نظر دارد بعضی نیروهایش را از مواضع شان در عراق خارج و به مواضع جدیدی منتقل کند.

خبرنگاران آمریکا مواضع بعضی نیروهایش را در عراق تغییر می دهد

به گزارش بامداد سه شنبه نیوزویک، یک سخنگوی ائتلاف تحت رهبری آمریکا علیه داعش به این نشریه گفت : بخشی از نیروهای ائتلاف از تعدادی از پایگاه های کوچک عقب نشینی می نمایند.

وی که به نامش اشاره نشده است، اضافه نمود: این پایگاه ها تحت کنترل عراق خواهند ماند و ما از سایر پایگاه های نظامی در عراق همکاری مستشاری خود برای شکست دائمی داعش را ادامه خواهیم داد.

این سخنگو به زمان این جابجایی یا پایگاه هایی که قرار است نیروهای آمریکا از آنجا خارج شوند، اشاره ای نکرد ولی اضافه نمود که این نیروها در هماهنگی با دولت عراق جابجا می شوند.

پیش تر شبکه ان.بی.سی نیوز به نقل از سه منبع دفاعی گزارش داده بود که این پایگاه ها احتمالا شامل پایگاه های مشترک در القائم در مرز عراق، القیاره در نزدیکی موصل و پایگاه هوایی K-1 در کرکوک است.

این جابجایی در حالی صورت می گیرد که شنبه پایگاه التاجی در نزدیکی بغداد هدف حمله موشکی نهاده شد.

یک گروه ناشناس به نام عصبه الثائرین مسوولیت حمله به پایگاه التاجی - محل حضور نیروهای ائتلاف بین المللی در شمال بغداد - را برعهده گرفت و بر ادامه حملات خود به آمریکایی ها تاکید نمود.

این گروه که برای نخستین بار است اعلام موجودیت می نماید یکشنبه شب با انتشار بیانیه ای در یوتیوب مسوولیت حملات اخیر به پایگاه های آمریکا در عراق را بر عهده گرفت.

این گروه تاکید نمود که بدون ترس از کسی مسوولیت حملات را برعهده می گیرد و به ادامه حملات خود به پایگاه های آمریکا تا اخراج کامل اشغالگران از عراق ادامه می دهد.

آمریکا روز شنبه کتائب حزب الله را متهم نموده بود که به پایگاه های ائتلاف بین المللی حمله نموده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران آمریکا مواضع بعضی نیروهایش را در عراق تغییر می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آمریکا مواضع بعضی نیروهایش را در عراق تغییر می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید