تاکید کدخدایی بر نقش موثر و مهم پلیس در روز انتخابات

به گزارش وبلاگ چمستان، سخنگوی شورای نگهبان بر نقش موثر و مهم پلیس به ویژه در روز انتخابات به منظور تامین امنیت شهروندان تاکید نمود.

تاکید کدخدایی بر نقش موثر و مهم پلیس در روز انتخابات

به گزارش وبلاگ چمستان، عباسعلی کدخدایی در حاشیه نشست سراسری با پلیس اطلاعات و امنیت ناجا و تاکید بر همکاری در تامین امنیت انتخابات، گفت: در روزهای آینده به استقبال انتخابات می رویم، نقش پلیس به ویژه در روز انتخابات به منظور تامین امنیت شهروندان موثر و مهم است.

وی با بیان اینکه نقش پلیس نقش موثر و گسترده ای است گفت: طبق قانون در حوزه هایی مثل تبلیغات، پلیس باید حضور موثری داشته باشد و وفق قانون انجام وظیفه کند وهمچنین تامین نظم و آامش را در روز برگزاری داشته باشد. پلیس به عنوان یکی از مراجع چهارگانه شناخته می گردد که همکار شورای نگهبان، هیات های نظارت و هیات های اجرایی هستند و کارشان را شروع کردند و گزارشی به ما دادند و در این چند روز که فرصت برای رسیدگی هیات های اجرایی هست، گزارش های نیروی انتظامی در حال ارسال است.

کدخدایی در ادامه با بیان اینکه ما در شورای نگهبان باید جوابگو باشیم گفت: افراد و نمایندگان احزاب و گروه ها از گذشته با شورای نگهبان رفت و آمد داشته و سوالاتی را دارند. برای اینکه از نحوه کارمان شرح دهیم تشریف می آورند و ما از حضور افراد استقبال می کنیم. در هر بخشی از کارمان نیز حاضریم شرحات لازم را به داوطلبان و نمایندگان احزاب و گروه ها بدهیم. نشست های متعارفی هم برگزار شده است که گاهی مطرح می گردد و بیشتر برای همین شرح عملکرد شورای نگهبان و چگونگی کاری است که در آنالیز صلاحیت ها انجام می گردد.

وی در توصیه به نامزدها گفت: باید آنها رعایت قانون داشته باشند و توجه به شرایط قانونی هم ذکر شده است. طبیعتا اگر اعتراضی دارند در مراحل پیش بینی شده در قانون در زمان مقرر شکایتشان را ارائه نمایند و هیات های نظارت شورای نگهبان و خود ما در هیات مرکزی و شورای نگهبان آماده هستیم که اعتراضات را آنالیز کنیم. اگر اعتراض ها نسبت به نظر هیات اجرایی و هیات استانی باشد طبیعتا با دقت رسیدگی می گردد و آماده هستیم گزارش آن را در انتها رسیدگی ها به رسانه ها ارائه دهیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تاکید کدخدایی بر نقش موثر و مهم پلیس در روز انتخابات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید کدخدایی بر نقش موثر و مهم پلیس در روز انتخابات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید