برنامه یک ایالت آمریکا: تامین کامل انرژی از منابع تجدیدپذیر تا سال 2030

به گزارش وبلاگ چمستان، انتظار می رود گاز طبیعی در سال های آینده همچنان به عنوان سوخت اصلی نیروگاه های آمریکا باقی بماند.

برنامه یک ایالت آمریکا: تامین کامل انرژی از منابع تجدیدپذیر تا سال 2030

یک ایالت آمریکا میخواهد تا 10 سال دیگر، کل انرژی خود را از منابع تجدیدپذیر تامین کند.

به گزارش وبلاگ چمستان به نقل از رویترز، جینا ریموند فرماندار (رئیس) ایالت رود آیلند آمریکا دستورالعملی را برای تامین انرژی برق از منابع تجدیدپذیر در این ایالت امضا کرد. این دستورالعمل به منظور مقابله با تغییرات آب و هوایی تا سال 2030 تدوین شده است.

براساس این دستورالعمل، همه انرژی مورد احتیاج این ایالت تا سال 2030 باید از منابع تجدیدپذیر تامین شود.

منابع انرژی تجدیدپذیر به منابع دوستدار محیط زیست و پاک گفته می شود که منابع مصرف شده در مدت زمان غیرطولانی دوباره به طبیعت باز می شود.

با امضای این دستورالعمل رود آیلند و چند ایالت و شهر دیگر مانند هاوایی، کالیفرنیا، نیومکزیکو، نیویورک، واشنگتن و ویرجینیا تمامی انرژی های مصرفی خود را از منابع پاک و تجدیدپذیر به دست می آورند. این تصمیم براساس مصوبه محیط زیست آمریکا و حمایت های گروه های محیط زیستی در این کشور صورت می گیرد.

رود آیلند میخواهد با افزودن پروژه های انرژی خورشیدی، انرژی بادی، سرمایه گذاری در پروژه های ذخیره و بهره وری انرژی اهداف این برنامه را محقق کند.

جینا ریموند فرماندار ایالت رود آیلند - این ایالت میخواهد تا سال 2030 تمامی برق خود را با انرژی های تجدیدپذیر فراوری کند/ عکس:رویترز

از آنجایی که مصرف کنندگان در آمریکا خواهان استفاده از انرژی تجدیدپذیر مانند باد، خورشید و هیدرو پاوور (نیروی برقی) هستند، مصرف انرژی های تجدیدپذیر تا سال 2021 افزایش یافته و با سبقت از زغال سنگ و انرژی هسته ای به دومین منبع انرژی مصرفی در آمریکا تبدیل شود.

انتظار می رود گاز طبیعی در سال های آینده همچنان به عنوان سوخت اصلی نیروگاه های آمریکا باقی بماند. گاز طبیعی از سال 2016 جایگزین زغال سنگ در بسیاری از نیروگاه های آمریکا شد.

براساس برنامه ها مصرف گاز طبیعی برای فراوری برق در سال 2020 حدود 38 درصد کاهش یافته و این میزان در سال 2021 به دلیل افزایش سهم انرژی های تجدید پذیر 37 درصد دیگر کاهش خواهد یافت.

براساس پیش بینی اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA)، استفاده از انرژی های تجدید پذیر در سال 2020 حدود 19 درصد و در سال 2021 نزدیک به 22 درصد افزایش خواهد یافت.

رود آیلند در حال حاضر بیش از هر ایالت دیگری برق مصرفی خود را از گاز طبیعی فراوری می نماید. این منطقه کوچکترین ایالت آمریکاست و حدود 2000 مگا وات از ظرفیت برق فراوریی آن از با گاز طبیعی فراوری می شود. این میزان برای مصرف 2 میلیون خانه کفایت می نماید.

براساس گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا در سال 2018، این ایالت 93 درصد انرژی الکتریکی خود را از منابع گاز طبیعی، 3 درصد آن را از توده های زیست- محیطی، 2 درصد را از باد و 1 درصد را از نفت و خورشید به دست آورده است.

براساس اسناد چشم انداز رود آیلند، قرار است انتشار گازهای گلخانه ای این ایالت آمریکا در سال 2020، حدود 10 درصد کمتر از میزان در دهه 1990 باشد. این میزان در سال های 2035 و 2050 به ترتیب حدود 35 و 80 درصد کمتر از سال 1990 خواهد بود.

--

بییشتر بخوانید:

برنامه کره جنوبی برای افزایش 4 برابری فراوری انرژی تجدیدپذیر

سهم 26 درصدی انرژی های تجدیدپذیر در سبد برق دنیا

احداث نیروگاه خورشیدی برای خانواده ها چقدر درآمد دارد؟

--

منبع: عصر ایران

به "برنامه یک ایالت آمریکا: تامین کامل انرژی از منابع تجدیدپذیر تا سال 2030" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه یک ایالت آمریکا: تامین کامل انرژی از منابع تجدیدپذیر تا سال 2030"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید