آنالیز عملکرد شارژ بی سیم 27 واتی هوآوی در گوشی های سریHuawei Mate 30

به گزارش وبلاگ چمستان، مقایسه شارژر بی سیم 27 واتی SuperCharge هوآوی با شارژر 40 واتی موجود در جعبه دستگاه و شارژرهای Quick Charge 3.0 و سایر شارژرهای USB رایج موجود در بازار نشان می دهد، سرعت این شارژر اگرچه به اندازه شارژر فوق سریع 40 واتی هوآوی نیست، اما از سایر شارژرها عملکرد بهتری دارد.

آنالیز عملکرد شارژ بی سیم 27 واتی هوآوی در گوشی های سریHuawei Mate 30

با اینکه سال ها از عرضه فناوری شارژ بی سیم به همراه گوشی های هوشمند می گذرد، اما این فناوری هنوز نتوانسته آنطور که انتظار می رود، توجه کاربران را به خود جلب کند. البته می توان این فرایند را با عرضه پرچم داران جدید مجهز به شارژ بی سیم قدرتمندتر و کاربردی تر در آستانه تغییر دانست.

HUAWEI Mate 30 Pro از شارژ بی سیم 27 واتی پشتیبانی می نماید که این دستگاه را به یکی از سریع ترین ها در میان رقبا تبدیل نموده است. تعدادی از کمپانی های چینی در حالی شارژرهای بی سیم سریع را به پرچمداران خود اضافه نموده اند که هوآوی مشغول تست شارژ بی سیم با توان 40 واتی یا بیشتر است. این نکته را نیز در نظر داشته باشیم که توان شارژ سیمی درون جعبه بسیاری از کمپانی ها، از 25 وات فراتر نمی رود.

وبسایت Android Authority پس از تهیه شارژر بی سیم 27 واتی هوآوی، به آنالیز سرعت شارژ در این روش و مقایسه آن با شارژر سیمی 40 واتی درون جعبه دستگاه پرداخته است. به طور قطع شارژر بی سیم، قدرت شکست شارژر فوق سریع Huawei Mate 30 Pro را ندارد، اما آیا شارژر بی سیم 27 واتی هوآوی می تواند شارژرهای سیمی Quick Charge 3.0 رایج در بازار را شکست دهد؟

مشخصات فناوری شارژ بی سیم SuperCharge

پیش از آنالیز نتایج این آنالیز، بد نیست مشخصات شارژر بی سیم 27 واتی SuperCharge هوآوی را مرور کنیم.

شارژر بی سیم جدید هوآوی بر پایه استاندارد شارژ بی سیم Qi کوالکام توسعه یافته و گواهی ایمنی موسسه TÜV Rheinland را نیز دریافت نموده است. این شارژر علاوه بر حالت شارژ قدرتمند 27 واتی، از ولتاژهای 15، 10، 7.5 و 5 وات نیز پشتیبانی می نماید.

انرژی مورد نیاز پد شارژ به وسیله درگاه USB Type-C و ولتاژ 5 الی 10 ولت، با شدت جریان 4 آمپر تأمین می گردد. برای استفاده از شارژ بی سیم 27 واتی، نیاز به شارژر سریع 40 واتی هوآوی خواهید داشت که خوشبختانه درون جعبه شارژر پیدایش می کنید.

پد شارژ بسیار کوچک و سبک طراحی شده است. این پد 90 میلی متر قطر، 22 میلی متر ارتفاع و وزنی معادل 105 گرم دارد. شارژر بی سیم هوآوی تنها در رنگ خاکستری عرضه می گردد.

مدت زمان شارژ کامل دستگاه با استفاده از شارژ بی سیم 27 واتی

پیش از شروع تست، باتری دستگاه های مورد آنالیز به طور کامل دشارژ می شوند. سپس عملیات شارژ از صفر تا 100 درصد شروع می گردد. در همین هنگام تیم آنالیز کننده با استفاده از مولتی متر به انداز گیری ولتاژ و شدت جریان می پردازند. به این ترتیب امکان مقایسه سرعت و توان شارژ دستگاه های مختلف فراهم می گردد. نتایج به دست آمده از این آزمون به توضیح زیر است:

·شارژ کامل با استفاده از شارژر بی سیم 27 واتی هوآوی: 90 دقیقه

·شارژ کامل با استفاده از شارژر سیمی 40 واتی هوآوی: 66 دقیقه

·شارژ کامل با استفاده از شارژهای USB رایج یا Quick Charge 3.0: 124 دقیقه

نکته قابل توجه سریع تر بودن شارژر بی سیم 27 واتی هوآوی در مقایسه با شارژرهای Quick Charge 3.0، آن هم با تفاوت قابل توجه 34 دقیقه است. از طرف دیگر مدت زمان 90 دقیقه ای لازم برای شارژ کامل Huawei Mate 30 Pro توسط این شارژر تنها 24 دقیقه از شارژر فوق سریع 40 واتی هوآوی کندتر است.

در واقع می توان گفت شارژر بی سیم 27 واتی هوآوی حتی از بسیاری از شارژرهای سیمی دیگر کمپانی ها سریع تر عمل می نماید به عنوان مثال، گلکسی اس 10 پلاس، گلکسی فولد و پیکسل 3 XL همگی به مدت زمانی بیش از 100 دقیقه برای شارژ نیاز دارند.

وقتی فرصت کافی برای شارژ کامل نداریم

برای مقایسه بهتر عملکرد شارژر بی سیم هوآوی با سایر شارژرها بد نیست نگاهی به آنالیز سیکل شارژ کامل توسط هر کدام از آن ها بیاندازیم. در نمودار پایین، هرچه شیب خط بیشتر باشد، سرعت شارژ بیشتر است. همچنین، این تصویر به خوبی اختلاف سرعت شارژ در قسمت های ابتدایی و پایانی سیکل شارژ را نشان می دهد.

همانطور که مشاهده می کنید، خط مربوط به شارژ شدن با استفاده از شارژر 27 واتی بی سیم هوآوی شیب قابل توجهی دارد که حاکی از سرعت بالای آن است. با دقت در این نمودار می توان دریافت که 15 دقیقه شارژ با استفاده از این شارژر، باتری پرچم دار هوآوی را به 27 درصد شارژ می رساند. نیم ساعت شارژ نیز تقریباً 50 درصد باتری را شارژ می نماید.

سرعت سریع شارژر بی سیم هوآوی

همانطور که مشاهده کردید، شارژر بی سیم 27 واتی هوآوی عملکرد قابل توجهی را از خود به نمایش می گذارد. سرعت این شارژر اگرچه به اندازه شارژر فوق سریع 40 واتی هوآوی نیست، اما از شارژرهای USB معمولی و رایج موجود در جعبه گوشی های هوشمند عملکرد به مراتب بهتری دارد.

اگر در خرید شارژر معمولی یا با پشتیبانی از Quick Charge 3.0 برای میز کار خود مردد بودید، اکنون باید بدانید که شارژر بی سیم 27 واتی هوآوی در واقع گزینه ای سریع تر و انتخاب هوشمندانه تری برای Huawei Mate 30 Pro است. از طرف دیگر سازگاری این شارژر با استاندارد Qi باعث شده بتوان از آن برای شارژ سایر دستگاه های مبتنی بر فناوری Qi کوالکام نیز استفاده کرد.

منبع: همگردی

به "آنالیز عملکرد شارژ بی سیم 27 واتی هوآوی در گوشی های سریHuawei Mate 30" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز عملکرد شارژ بی سیم 27 واتی هوآوی در گوشی های سریHuawei Mate 30"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید