اردوغان: برای ارائه هرگونه پشتیبانی نظامی به لیبی آمادگی داریم

به گزارش وبلاگ چمستان به نقل از رویترز، رجب طیب اردوغان روز یکشنبه پس از امضای یک توافقنامه امنیتی میان ترکیه و دولت وفاق ملی لیبی اعلام نمود که آنکارا آماده است تا هرگونه پشتیبانی نظامی موردنیاز لیبی را به این کشور ارائه کند.

اردوغان: برای ارائه هرگونه پشتیبانی نظامی به لیبی آمادگی داریم

وی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی اِی هابر گفت: ما از حقوق لیبی و ترکیه در شرق دریای مدیترانه حراست خواهیم کرد. ما بیش از همواره آماده ارائه پشتیبانی لازم به لیبی هستیم.

رئیس جمهور ترکیه همچنین پس از ملاقات با فائز السراج نخست وزیر دولت وفاق ملی لیبی در استانبول گفته بود که خلیفه حفتر که نیروهای مستقر در شرق لیبی را رهبری می نماید، یک رهبر قانونی نیست... بلکه نمایانگر یک ساختار غیرقانونی است.

لازم به ذکر است که مولود چاوش اوغلو وزیر خارجه ترکیه نیز روز یکشنبه در اظهاراتی با اشاره به انعقاد توافقنامه های نظامی و امنیتی میان ترکیه و لیبی در زمانهای گذشته، از امضای دو توافقنامه جدید با این کشور اطلاع داد: یک توافقنامه برای مشخص محدوده فعالیت دریایی دو کشور و یک توافقنامه برای بروزرسانی توافقنامه همکاری امنیتی و نظامی میان دو کشور که پیشتر امضا شده بود.

مولود چاوش اوغلو در ادامه اضافه کرد: توافقنامه نخست در مجلس ترکیه تصویب، توسط رئیس جمهوری (رجب طیب اردوغان) امضاء و در سازمان ملل ثبت شده است. اعزام نیروی نظامی به لیبی بحث دیگری است و بنا به گفته رئیس جمهور ترکیه، اگر درخواست گردد آن را آنالیز خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اردوغان: برای ارائه هرگونه پشتیبانی نظامی به لیبی آمادگی داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان: برای ارائه هرگونه پشتیبانی نظامی به لیبی آمادگی داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید