ائتلاف سعودی 17 صیاد یمنی را در الحدیده بازداشت کرد

به گزارش وبلاگ چمستان، وزارت ماهیگیری و منابع دریایی یمن ضمن اعلام خبر بازداشت 17 صیاد به دست ائتلاف سعودی شرح داد، بازداشت و شکنجه این صیادان متناقض با عرف و قانون بین الملل است.

ائتلاف سعودی 17 صیاد یمنی را در الحدیده بازداشت کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ چمستان، وزارت ماهیگیری و منابع دریایی دولت نجات ملی یمن گفت، نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی 17 صیاد یمنی را در جزیره حنیش در استان الحدیده واقع در غرب یمن بازداشت کرده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی یمن سبأ، وزارت خانه مذکور گفت، اقدامات سختگیرانه ائتلاف سعودی علیه ماهیگیران یمنی، بازپرسی از آنها، شکنجه و مصادره ماهیان صید شده توسط آنها در تناقض با عرف و قانون بین الملل قرار گرفته است.

در ادامه بیانیه مذکور آمده است: دشمن سعودی، این صیادان به نیروهای امنیتی در الخوخه تحویل داده اند تا از آنها بازپرسی شود و آنها هنوز در بازداشت هستند.

وزارت ماهیگیری و منابع دریایی یمن در ادامه از سازمان ملل و دیگر سازمان های حقوقی و بشردوستانه خواست با میانجیگری، این صیادان را آزاد کنند و جلوی تکرار این دست اقدامات مجرمانه علیه صیادان را بگیرند.

وزارت خانه مذکور سپس بر حق خود برای تنظیم دادخواست قضایی در دادگاه های بین المللی در این مورد تأکید کرد.

در آذرماه 1397 (مارس 2015) توافقی میان صنعا و تیم دولت مستعفی یمن با نظارت سازمان ملل امضا شد تا به درگیری ها در الحدیده پایان داده شود اما تیم وابسته به دولت مستعفی با کارشکنی های خود مانع اجرای توافق مذکور شد.

سازمان حقوق بشری تهامه اخیرا گفت، از آغاز حملات ائتلاف سعودی به یمن در مارس 2015 تا کنون 7 هزار و 217 غیرنظامی در استان الحدیده در غرب یمن کشته و زخمی شده اند (جزئیات بیشتر).

منبع: خبرگزاری فارس

به "ائتلاف سعودی 17 صیاد یمنی را در الحدیده بازداشت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ائتلاف سعودی 17 صیاد یمنی را در الحدیده بازداشت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید