آمریکایی های خشمگین با اسلحه به سمت کنگره رفتند

به گزارش وبلاگ چمستان، ایسنا نوشت: صدها تن از معترضان در ایالت میشیگان آمریکا در مقابل ساختمان کنگره این ایالت علیه تداوم تدابیر قرنطینه ای اجرا شده با هدف مقابله با کرونا در ایالت تظاهرات کرده و عده ای از این معترضان اسلحه داشتند.

آمریکایی های خشمگین با اسلحه به سمت کنگره رفتند

به گزارش ان بی سی نیوز، قانون گذاران ایالت میشیگان آمریکا از تمدید شرایط اضطراری مربوط به کرونا در این ایالت خودداری کرده و لایحه ای را به منظور به چالش کشیدن اختیارات گرچن ویتمر فرماندار این ایالت در قبال این شرایط اضطراری مطرح کردند.

با این حال ویتمر متقابلا دستوراتی جدید برای ادامه شرایط اضطراری مربوط به کرونا صادر کرده است.

گزارش شد که در زمان تجمع این معترضان، کنگره میشیگان در حال بحث درباره موضوع تمدید شرایط اضطراری از سوی فرماندار بود.

معترضان پلاکاردهایی را به دست گرفته و عده ای از آنها پرچم های آمریکا را تکان داده و برخی نیز سلاح های گرمشان را به نمایش می گذاشتند.

در این تجمع گروهی از معترضان ابتدا شعار بگذارید ما وارد کنگره شویم سر دادند . عده ای نیز شعار می دادند اینجا خانه مردم است و شما نمی توانید ما را به آن راه ندهید.

در ادامه گروهی از این تظاهر کنندگان تلاش کردند به زور وارد صحن کنگره میشیگان شوند اما با مقاومت عوامل پلیس ایالتی و برخی از نیروهای امنیتی روبرو شدند.

یک سخنگوی پلیس ایالت میشیگان به ان بی سی نیوز گفت: در این ایالت حمله سلاح گرم تا زمانی که همراه با نیت قانونی و مشهود بودن سلاح باشد مغایر با قوانین نیست.

تظاهرات مذکور از سوی گروهی به نام اتحاد برای آزادی میشیگان برگزار گشت. آنها نام این تظاهرات را تظاهرات تجمع وطن پرستی آمریکا گذاشته و مطالبه اصلی آنها بازگشایی مجدد اقتصاد و اصناف بود.

از سوی دیگر بی بی سی گزارش کرد: نیروهای پلیس میشیگان به عده ای از این معترضان بعد از چک کردن درجه حرارت بدن آنها و مشخص شدن این که آنها تب ندارند اجازه به ورود آنها به ساختمان کنگره ایالت را دادند.

بسیاری از این تظاهر کننده ها ماسک به صورت نداشته و یا تدابیر فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نکردند.

ایالت میشیگان جزو کانون های اصلی ابتلا به کرونا درآمریکا بوده و تلفات سه هزار و 788 تن بر اثر کرونا را داشته است.

چندی پیش ویتمر که یک دموکرات است تدابیر قرنطینه اجباری در ایالات میشیگان را تا 15 مهر تمدید کرد.

با این حال کنگره میشیگان که در کنترل جمهوری خواهان است پنج شنبه شب با این اعلامیه تمدید شرایط اضطراری قبل از منقضی شدن آن در نیمه شب پنجشنبه مخالفت کرد. آنها به جایش رای به یک لایحه برای به چالش کشیدن اختیار ویتمر و یک سری اقدامات برای مبارزه با شیوع کرونا را دادند.

فرماندار میشیگان نیز سریعا طی دستوراتی جدید گفت: شرایط اضطراری همچنان ادامه می یابد و برای 28 روز دیگر شرایط اضطراری بیان نمود.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "آمریکایی های خشمگین با اسلحه به سمت کنگره رفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکایی های خشمگین با اسلحه به سمت کنگره رفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید